Platforma schodowa Delta

Platforma schodowa Delta przeznaczona jest do montażu na schodach prostych, bez spoczników, dlatego iż pozwala pokonać tylko jeden ciąg schodów. Porusza się po torze prostym. Jej design i ergonomia pozwalają na likwidacje barier architektonicznych. Platforma ta jest dostępna zarówno w wersji zewnętrznej jak i wewnętrznej.

Jej kształt, składane zaokrąglone ramiona zabezpieczające i jej niewielkie wymiary, to tylko niektóre z jej pozytywnych cech.

Cechy i zalety:

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Platforma schodowa Delta wyposażona jest w automatycznie lub ręcznie otwierane ramiona, które podnosząc się umożliwiają wjazd na platformę, a następnie zamykają się, aby zapewnić użytkownikowi bezpieczeństwo podczas jazdy. Posiada czujniki bezpieczeństwa, które uruchamiają się gdy platforma wchodzi w kontakt z przeszkodą podczas jazdy po czym zatrzymuje się do momentu jej usunięcia.

 Dyskrecja

Platformę schodową Deltę można złożyć kompaktowo, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca, a tor po którym się porusza – szyna, może służyć jako poręcz. Kiedy nie jest w użyciu, zapewnia wystarczająco dużo miejsca na schodach innym użytkownikom. Platforma składa się automatycznie, więc nie ma potrzeby ręcznego składania.

Włączanie / wyłączanie

Platforma schodowa zasilana jest za pomocą akumulatorów, które ładowane mogą być na górnym lub dolnym przystanku. Sterowana może być w zależności od potrzeb i dysponowanych środków finansowych za pomocą pilota dołączonego do platformy lub joysticka zamontowanego w jej górnej części. W standardzie zamontowane jest przywoływanie i odsyłanie platformy za pomocą pilotów radiowych. Ale istnieje możliwość rezygnacji z tej opcji, co może pozwolić na zmniejszenie ceny. Platforma schodowa w standardzie wyposażone są w ręczne rozkładanie jednak na życzenie klienta może zostać wyposażona w rozkładanie automatyczne.

Wybór

Zaletą wyróżniającą ją z pośród innych platform na rynku jest możliwość dostosowania: indywidualnego rozmiaru (Istnieje 5 standardowych rozmiarów) lub koloru do potrzeb użytkownika.
Platforma Delta montowana może być bezpośrednio do ściany lub na na słupkach samonośnych.

RODZAJ TORU Tor prosty
WERSJA WYKONANIA Wewnętrzna/Zewnętrzna (opcja)
TYP URZĄDZENIA Platforma przyschodowa do transportu osób niepełnosprawnych
PLATFORMA
  • Platforma wykonana z wysokiej jakości stali malowanej proszkowo w kolorze RAL7035 (inne na zamówienie)
  • Podest wykończony materiałem antypoślizgowym (w wersji zewnętrznej aluminiowa blacha ryflowana)
  • Rampy najazdowe: wersja przelotowa 2 szt. lub z najazdem bocznym 3szt.
  • Składane siedzisko – opcjonalnie
  • System przeciwtnący i przeciwzgnieceniowy
  • Dwie barierki zabezpieczające chowane w platformie
  • Zabezpieczenie przed korzystaniem z urządzenia przez osoby nieupoważnione na platformie i kasetach wezwań (kluczyk)
  • Przycisk bezpieczeństwa na platformie „STOP”
  • Składanie/rozkładanie podłogi – MANUALNE opcjonalnie AUTOMATYCZNE
  • System łagodnego startu i zatrzymania platformy
WYMIAR PLATFORMY 1000×800, 900×800, 850×750, 750×700 mm (inne do uzgodnienia)
UDŹWIG 225 kg w opcji 250kg lub 300kg
STEROWANIE Na zasadzie stałego nacisku na przycisk Na platformie PILOT na kablu spiralnym jako opcja PRZYCISK lub JOYSTICK Zdalne sterowanie za pomocą pilotów radiowych
PRĘDKOŚĆ ~ 0,1 m/s
KĄT NACHYLENIA TORU JEZDNEGO od 15˚ do 45˚
SZYNA Szyna wykonana z wysokiej jakości stali malowanej w kolorze szarym RAL9007 (lub na zamówienie w kolorze wybranym przez klienta) W wersji zewnętrznej szyna wykonana z stali nierdzewnej
SPOSÓB MOCOWANIA Na wspornikach do ścian lub na słupkach do stopni lub boku schodów
WYPEŁNIENIE Na zamówienie wypełnienie przestrzeni między słupkami w formie blach perforowanej, prętów metalowych lub drewnianych, szkła bezpiecznego
ZASILANIE Jednofazowe 230V AC; TN-S (bezp. B10A + wyłącznik bezpiecznika 30mA), przewód zasilający 3×1,5mm2Zasilanie bateryjne na platformie 2x12V. W budynku wymagane jest uziemienie.
MOC SILNIKA 0,5 kW
PRZEPISY Spełnia wymagania dotyczące bezpieczeństwa zgodnie z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE(Maszyny), – dyrektywą niskonapięciową 2006/95/WE oraz dyrektywą o kompatybilności elektromagnetycznej 2004/108/WE. Znak CE jest umieszczony na produkcie.
INFORMACJE DODATKOWE Na zamówienie wykonanie większości widocznych elementów platformy, słupków, toru jazdy lub wypełnienia ze stali nierdzewnej.Urządzenie objęte jest 24 miesięczną gwarancją pod warunkiem prawidłowej konserwacji przez osoby z odpowiednimi uprawnieniami
Karta informacyjna

Przykładowy projekt 1

Przykładowy projekt 2

Jednokreskowy schemat zasilania
Karta wymiarów