Platforma przyschodowa Omega przeznaczona jest do montażu na schodach prostych, bez wspoczników, dlatego iż pozwala pokonać tylko jeden ciąg schodów. Porusza się po torze prostym. Jej design i ergonomia pozwalają na likwidacje barier architektonicznych. Platforma ta jest dostępna zarówno w wersji zewnętrznej jak i wewnętrznej.

Jej kształt, składane zaokrąglone ramiona zabezpieczające i jej niewielkie wymiary to tylko niektóre z jej pozytywnych cech.

Platforma przyschodowa i jej cechy i zalety:

1. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Platforma pzyschodowa Omega posiada zabezpieczające ramiona, które mogą być otwierane ręcznie lub w automatycznie, umożliwiając wjazd na platformę, a następnie zamykają się, by zapewnić użytkownikowi bezpieczeństwo podczas jazdy.

Posiada szereg zabezpieczeń tj czujniki bezpieczeństwa. Uruchamiają się one, gdy platforma wchodzi w kontakt z przeszkodą podczas jazdy, po czym zatrzymuje się do momentu jej usunięcia.

2. Dyskrecja

Platforma przyschodowa Omega jest urządzeniem kompaktowym, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca. Szyna – tor po którym jeździ platforma , może służyć jako poręcz. Po złożeniu zapewnia wystarczająco dużo miejsca na schodach innym użytkownikom.

3.Włączanie / wyłączanie

Platforma przyschodowa Omega napędzana jest za pomocą silnika umieszczonego w górnej części platformy, poza nią, dzięki czemu jest ona bardzo lekka. Włączanie i wyłączanie następuje za pomocą przełącznika głównego znajdującego się przy silniku, ale można pozostawić ją włączoną. Obsługiwana jest za pomocą pilota na kablu spiralnym, przycisków znajdujących się na platformie lub joysticka.

4.Wybór

Zaletą wyróżniającą ją z pośród innych platform na rynku jest możliwość dostosowania: indywidualnego rozmiaru (Istnieje 5 standardowych rozmiarów) lub koloru do potrzeb użytkownika. Platforma Omega montowana może być bezpośrednio do ściany lub na na słupkach samonośnych. Użytkownik może również wybrać opcje składania – automatyczną bądź ręczną.

RODZAJ TORU Tor krzywoliniowy
WERSJA WYKONANIA Wewnętrzna/Zewnętrzna (opcja)
TYP URZĄDZENIA Platforma przyschodowa do transportu osób niepełnosprawnych
PLATFORMA
  • Platforma wykonana z wysokiej jakości stali malowanej proszkowo w kolorze RAL7035 (inne na zamówienie)
  • Podest wykończony materiałem antypoślizgowym (w wersji zewnętrznej aluminiowa blacha ryflowana)
  • Rampy najazdowe: wersja przelotowa 2 szt. lub z najazdem bocznym 3szt.
  • Składane siedzisko – opcjonalnie
  • System przeciwtnący i przeciwzgnieceniowy
  • Dwie barierki zabezpieczające chowane w platformie
  • Zabezpieczenie przed korzystaniem z urządzenia przez osoby nieupoważnione na platformie i kasetach wezwań (kluczyk)
  • Przycisk bezpieczeństwa na platformie „STOP”
  • Składanie/rozkładanie podłogi – MANUALNE opcjonalnie AUTOMATYCZNE
  • System łagodnego startu i zatrzymania platformy
WYMIAR PLATFORMY 1000×800, 900×800, 850×750, 750×700 mm (inne do uzgodnienia)
UDŹWIG 225 kg w opcji 250kg lub 300kg
STEROWANIE Na zasadzie stałego nacisku na przycisk Na platformie PILOT na kablu spiralnym jako opcja PRZYCISK lub JOYSTICK Zdalne sterowanie za pomocą pilotów radiowych
PRĘDKOŚĆ od 0 do 0,1 m/s
KĄT NACHYLENIA TORU JEZDNEGO od 0˚ do 52˚
SZYNA Szyna wykonana z wysokiej jakości stali malowanej w kolorze szarym RAL9007 (lub na zamówienie w kolorze wybranym przez klienta) W wersji zewnętrznej szyna wykonana z stali nierdzewnej
SPOSÓB MOCOWANIA Na wspornikach do ścian lub na słupkach do stopni lub boku schodów
WYPEŁNIENIE Na zamówienie wypełnienie przestrzeni między słupkami w formie blach perforowanej, prętów metalowych lub drewnianych, szkła bezpiecznego
ZASILANIE Jednofazowe 230V AC; TN-S (bezp. B10A + wyłącznik bezpiecznika 30mA), przewód zasilający 3×1,5mm2Zasilanie bateryjne na platformie 2x12V. W budynku wymagane jest uziemienie.
MOC SILNIKA Od 0,75 do 2,2 kW zainstalowany przy górnym przystanku
PRZEPISY Spełnia wymagania dotyczące bezpieczeństwa zgodnie z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE(Maszyny), – dyrektywą niskonapięciową 2006/95/WE oraz dyrektywą o kompatybilności elektromagnetycznej 2004/108/WE. Znak CE jest umieszczony na produkcie.
INFORMACJE DODATKOWE Na zamówienie wykonanie większości widocznych elementów platformy, słupków, toru jazdy lub wypełnienia ze stali nierdzewnej.Urządzenie objęte jest 24 miesięczną gwarancją pod warunkiem prawidłowej konserwacji przez osoby z odpowiednimi uprawnieniami
Opis techniczny
Przykładowy projekt 1
Przykładowy projekt 2
Jedno-kreskowy schemat zasilania
Karta wymiarów