Wyjątkowe platformy dla niepełnosprawnych

Muzeum
Dostosowywanie miejsc użyteczności publicznej
Styczeń 1, 2017
platformy dla niepełnosprawnych
Platformy schodowe – cały proces realizacji
Styczeń 1, 2017

Co sprawia, że nasze platformy dla niepełnosprawnych są wyjątkowe i rekomendowane przez nas ?

Platformy te przede wszystkim są w pełni bezpieczne i spełniają najwyższe standardy  jakościowe. Są zgodne z wszelkimi normami i dyrektywami obowiązującymi w naszym kraju. 

 Niewątpliwą zaletą tych urządzeń są ich rozmiary i sam zgrabny estetyczny wygląd. Zajmują niewiele miejsca po złożeniu, a ich tor – szyna, po której się poruszają może służyć jako pochwyt- poręcz. Poruszają się w sposób płynny.

Dodatkową zaletą wyróżniającą je z pośród innych platform na rynku jest możliwość dostosowania indywidualnego koloru do potrzeb użytkownika. Elastyczność producenta pozwala stosować różne nietypowe rozwiązania np: wypełnienia z blachy perforowanej, prętów, szyb, itp.

Platformy  dla niepełnosprawnych zasilane są za pomocą akumulatorów, które ładowane mogą być na górnym lub dolnym przystanku. Urządzenia te sterowane mogą być w zależności od potrzeb i dysponowanych środków finansowych za pomocą pilota dołączonego do platformy lub joysticka zamontowanego w górnej jej części.  W standardzie montowane jest przywoływanie i odsyłanie platformy za pomocą pilotów radiowych. Ale istnieje możliwość rezygnacji z tej opcji, co może pozwolić na zredukowanie ceny. Platformy przyschodowe  w standardzie wyposażone są w ręczne rozkładanie jednak na życzenie klienta platforma może rozkładana automatyczne. Montowane mogą być bezpośrednio do ściany lub na na słupkach samonośnych. Urządzenia posiadają niezbędną dokumentację oraz wymagane certyfikaty.

Zalety:

Bezpieczeństwo – Posiada wszystkie niezbędne certyfikaty

Wymiary – 1000×800, 900×800, 850×750, 750×700 mm (a inne do uzgodnienia)

Kolorystyka – Dostępna w różnych kolorach

Wypełnienie – Dostępne w razie potrzeb

Ładowanie –  zarówno na dolnym jak i górnym przystanku

Sterowanie –  za pomocą pilota lub Joysticka

Przywoływanie i odwoływanie  – za pomocą pilotów radiowych

Rozkładanie – ręczne lub automatyczne

Montowana – na ścianie lub słupkach samonośnych

Dostępne wersje: wewnętrzna i zewnętrzna

Jednak nie są one jedyne rozwiązanie dotyczące likwidacji barier jakie proponujemy.

Co mówią na ich temat sami użytkownicy?

Użytkownicy wspominają, że platformy przyschodowe montowane zapewniają im one swobodne korzystanie z życia. Nie są oni teraz uzależnieni od innych. Są samodzielni. Chcąc wyjść z domu, czy mieszania nie muszą czekać i liczyć na innych.

Zastanawiają się czemu tak długo musieli czekać na to, aby przy pomocy platformy samodzielnie wydostać się z domu.