Platforma dla niepełnosprawnych DELTA (D-TA)- realizacje

pokonaj_baiery_architektoniczne
Bariery architektoniczne
Styczeń 13, 2017
Pokaż Wszystkie

Platforma dla niepełnosprawnych DELTA (D-TA)- realizacje

Zewnętrzna platforma schodowa

Platforma dla niepełnosprawnych w Słupsku

Kolejne miejsce publiczne, które zostało dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych dzięki montażowi takiego urządzenia jak platforma dla niepełnosprawnych. Dzięki niej osoby mające problem z pokonywaniem schodów będą mogły bez problemu dostać się  do oddziału PZU w Słupsku

O samym urządzeniu

Ta zewnętrzna platforma dla niepełnosprawnych porusza się po torze prostym, pokonując tylko jeden ciąg schodów. Znana jest pod nazwą Delta

Zamontowana jest na słupkach samonośnych mocowanych do schodów i odpowiednio przygotowanego podłoża na dolnym przystanku. Szyna, po której porusza się platforma dla niepełnosprawnych wykonana jest ze stali nierdzewnej, która odpowiedzialna jest za korozję. Zostało zastosowane również odpowiednie zasilanie i sterowanie. A wszytko po to by osoby niepełnosprawne nie były dyskryminowane i bez problemu mogły skorzystać z usług oferowanych przez oddział PZU.

Dodatkowo wyposażona jest w pokrowiec.

Obsługiwana jest przez pracowników oddziału. Każdy, kto chce z niej skorzystać za pomocą dzwonka zainstalowanego na platformie powiadamia pracownika, który został specjalnie przeszkolony do jej obsługi.

W miejscach użyteczności publicznej instalujemy również platformy schodowe, które są ogólnodostępne, tzn, że każda osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku może z niej skorzystać samodzielnie.